Notatki

Zakup z 1% - masażer

Postanowiłem nie czekać i spożytkować zebrane dzięki Wam pieniądze z 1%. Ponieważ leki jeszcze mam kupiłem aparat do masowania nóg LX7 ciągle bolących. Kiedyś miałem okazję takie coś już przetestować, nie kupowałem więc w ciemno. Wydało się na to 2540 zł.

Wszystkim procentowcom dziękuję. wsPomaga mnie ten masażer :-) .

 

Koniec rozliczeń 2012

Akcja 1% 2012 dobiegła końca. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli moje żebranie o 1% – albo przekazując środki samemu, albo propagując akcję.

Jak tylko otrzymam informację o tym, że zmienił się stan konta mojego dam znać.

Oto informacja z fundacji na temat tego jak przebiega proces księgowania wpłat na subkonta:

     Szanowni Państwo,    z końcem kwietnia zakończył się okres rozliczania przez podatników z 1%. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie Urzędy Skarbowe mają czas do końca lipca na przelanie pieniędzy na konta organizacji pożytku publicznego.  Nie ma zatem znaczenia fakt, czy dany podatnik rozliczył się w styczniu, czy w kwietniu – ponieważ oba te odpisy trafiają na nasze konto nie w sposób bieżący, ale  dopiero do końca lipca. Niewielka część przelewów będzie przesyłana wcześniej, ale zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że większość wpłat przekazywana jest w ostatnich dwóch tygodniach lipca.           Dokonanie przez Urzędy Skarbowe przelewów we wskazanym terminie nie pozwala jeszcze na przypisanie poszczególnych 1% na właściwe subkonta, ponieważ otrzymujemy w ten sposób wyłącznie przelewy zbiorcze (opisane np. „1% od 235 podatników”) bez wskazania celów szczegółowych.  Cele szczegółowe przekazywane są do organizacji pożytku publicznego na płytce CD. W ubiegłym roku taka płytka trafiła do nas 12 października i dopiero wówczas proces rozksięgowywania 1% na poszczególne subkonta mógł się rozpocząć. Dokładamy wszelkich starań, aby proces księgowania trwał jak najkrócej, aby w możliwie najszybszym terminie przekazać Państwu informację o wysokości zgromadzonych środków. Po zakończeniu księgowania otrzymają Państwo na adres mailowy podany w procesie rejestracji informację o zebranych kwotach.

 


 

Odwiedź stronę wspomagam.org - informacje na temat niepełnosprawnych, stwardnienia rozsianego, przepisów prawa.